Almanca nasıl öğrenirim
adem46 4 sene önce Genel

Hand pointing at a Sprechen Sie Deutsch Illustration

Almanca Ögrenin kendinizin tercümani olun.
Yasadiginiz ülkeye entegre olmanin ilk kurali yasadiginiz ülkenin dilini ögrenmekten baslar.
Yeni bir Dil ögrenmek yeni bir kültür yeni bir medeniyeti tanimamizi saglar.
Eger bulundugumuz ülkenin ana dilini bilmiyorsak ve ögrenmeye calismiyorsak bu bizim icin en büyük sorunu olusturur.
Nerede olursaniz olun karsinizdaki insanlarla kücük diyaloglar kurmaya yetecek kadar kelime haznemiz yok ise, bulundugumuz ortamda var sayilmayiz.

Avrupada Türklerin en cok yasadigi ülkelere baktigimizda Almanca en cok ihtiyacimiz olan dillerden bir tanesidir.
Almanca konusulan, Isvicre, Almanya, Liechenstein, Avusturya gibi ülkelerde yasayan milyonlarca Türk Ana dili gibi almanca konusmakta.
Bunun yani sira yillarca gurbette yasayup almanca ögrenmeyen veya zaman ayirmayan insanlarda mevcut, bu durum her zaman bir dezavantaj olacaktir.
Ülkemiz her yil hatri sayilir sayida Almanca konusan Turistler agirlamakta,
Turizm ve ticaret anlaminda da almanca bizim icin her zaman hayata karsi bir sifir önde olmamizi saglayan önemli bir avantaj olabilir.

Bir yabanci dil ögrenirken, Ilk önce günlük hayatta konusabilecegimiz cümle ve kelimeleri ögrenmemiz gerekiyor. Bunun icin kendimize yardimci bir kitap, cd, veya internet üzerinden baslangic seviyesi egitimi iceren bilgi kaynaklarindan faydalanabiliriz. Eger bir Dil kursuna gitmeyi planliyorsaniz, herseyi gittiginiz kursta ögrenmeye birakmayin bol bol pratik yapin.

Cesaretli olun; Yanlis konusabilirim eksik konusabilirim, rezil olurum gibi düsüncelere asla kapilmayin, ögrenme asamasinda gelisimin en önemli faktörlerinden birisi de pratik yapmaktan gecer. Eger baska bir ülkeye entegre olmaniz yasaminizin geri kalanini orada idame ettirmeniz gibi bir durum söz konusu ise muhakkak dil ögrenmek sarttir. Ilk etapta akici bir konusmaya ulasamayacaginizdan asla korkmayin.

Ögrenmek istediginiz, ögrenmeniz gereken dilde Televizyon programlari izleyin, cizgi filmler ve arkasi yarin türü diziler cok etkili olacaktir. Gazete okuyun, anlamadiginiz yerleri internet üzerinden tercüme edin. Internet üzerinde ders veren bir cok site mevcut. https://www.almancadersler.com sitesi olarak almanca dersler hazirlamakta ve elimizden geldigince bir dil ögrenilmesinde fayda saglamaya calisiyoruz.
Burada size düsen ise, Yeterki ögrenmek isteyin, korkmayin cesaretli olun kendinize inanin, mutlaka basaracaksiniz.Eger yogun calisiyor veya zaman bulamiyorum diyorsaniz bile, mutlaka yinede günce üc kelime ezberlemeyi deneyin bu bile sizin icin bir avantaj olacaktir

Sitemizde Almanca günlük hayatta kulanabileceginiz baslangic seviyesinden itibaren, artikelleri ile birlikte kelimler, diyaloglar bulabilir orta ve ileri seviyeye kadar almanca ögrenebilir, almancanizi gelistirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
1
😆
0
😱
0

Yorumlar
    • Munich eymen 9 ay önce
      0

      Almanca ögrenmek icin zaman ayirmak ve kafa yormak gerekli. Öyle kolay bir sey degil yeni bir dil ögrenmek arkadaslar

Rastgele Yazılar
Almanca dört işlem
3 sene önce
Almanca Sporlar
2 sene önce
Tren bileti alma
4 hafta önce
Sayılar Video Ders
5 sene önce
Almanca Meslekler
5 sene önce
Son Yorumlar
Nutella
Gayet başarılı bir konu olmuş. Araştırdığım kadarıyla gayet uzun ve güzel anlatılmış teşekkürler admin.
Bekci
Almanca sayılar başlı balına bir diil gibi. Almanca öğrenmenin en iyi yolu Almanya’da doğmak galiba. konu anlatımı için teşekkürler
Bekci
Aynı bizdeki gibi Ayşe Fatma onlarda emma hanna değişen bişey yok isim konusunda demekki aynıyız Almanlar ile
Ömer asaf
Konular gayet iyi hazırlanmış tebrikler.
Tokmak Kafağğ
Maşallah a1 türkçe

Son Yorumlar
Nutella
Gayet başarılı bir konu olmuş. Araştırdığım kadarıyla gayet uzun ve güzel anlatılmış teşekkürler admin.
Bekci
Almanca sayılar başlı balına bir diil gibi. Almanca öğrenmenin en iyi yolu Almanya’da doğmak galiba. konu anlatımı için teşekkürler
Bekci
Aynı bizdeki gibi Ayşe Fatma onlarda emma hanna değişen bişey yok isim konusunda demekki aynıyız Almanlar ile