Work and Travel Programı Nedir

12.05.2021
298

Work and Travel Programı Nedir?

Word and Travel, dünyanın her bir köşesinden Üniversite öğrencisinin Amerika’ya gelebilmesi ve burada yaz tatillerinde çalışıp aynı zamanda İngilizcelerini geliştirebilmelerine olanak sağlayan bir programdır. Dünyanın ve özellikle ana dili İngilizce olmayan ülkelerde ikamet eden öğrencilerin Amerika’da güzel bir kariyer yapmalarına olanak sağlayan, İngilizce seviyelerini geliştirmelerine ve burada güzel bir network kurmalarına olanak sağlayan bir program olduğu için pek çok öğrencinin hayali bir programdır.

Work and Travel ile Amerika’ya girişiniz ve bulunmanız bir turist gibi değil tıpkı bir Amerikan vatandaşıymış gibi olursunuz. Yaşam alanınız, çalışma alanınız, sosyal bir çevreniz ve iş çevreniz olur. Seyahat harcamalarının ve özellikle yurt dışı programların pahalılığı düşünüldüğünde Work and Travel diğer programlara göre çok daha sağlıklı, düşük harcama yaptıran ve hatta gerektiğinde para biriktirerek ülkenize dönebileceğiniz bir programdır.
Eğer bir Üniversite öğrencisiyseniz mutlaka Work and Travel maceranız olmalı. Çünkü bu macera sizi siz yapan en büyük etkenlerden bir tanesi olacaktır. Zira hayatın en büyük zorluklarından bir tanesi olan yurt dışına çıkmak, orada çalışmak, para biriktirmek, sosyal çevre edinmek ve ülkenize mutlu dönmenin en büyük kaynağı Work and Travel’dir.

Work and Travel ile Ne Kadar Kazanılır?

Work and Travel programı ile aylık 900 – 1000 dolar aralığında bir miktar kazanabilmeniz mümkün. Ancak bu eğitim gördüğünüz bölüme ve staj mahiyetinde çalışabileceğiniz iş yerlerine göre değişiklik gösterebilecektir. Eğer bir bilgisayar programcılığı öğrencisiyseniz ve bir şekilde Work and Travel hakkı kazandıysanız alacağınız ortalama maaş 1000 dolar ve üzeri olacaktır.

Work and Travel Programına Nasıl Katılırım?

Work and Travel programına katılabilmek için özellikle bir şart aranmıyor. Ancak kendi içerisinde belli başlı kriterleri barındırdığını söylemek mümkün. Kesin kayıt için öncelikle okulunuz ve vize hizmeti veren işletmeler ve danışmanlarınızdan destek alabilirsiniz. Ancak kabul edilebilme şansınızın yükselmesi için mutlak bir uzman ile beraber hazırlanmanız ve başvuru yapmanız çok önemli bir konu.

Öncelikle aşağıdaki sıralamayı takip etmeniz çok önemli.
1. Adım: Kesin Kayıt
2. Adım: Online CV ve Video CV Hazırlanması
3. Adım: Belgelerin Tamamlanması
4. Adım: İş Yerleştirmesi
5. Adım: Amerika’dan DS2019 Formunun Gelmesi ve Vize Başvurusuna Hazırlık
6. Adım: Vize Başvurusu
7. Adım: Yolculuk ve Amerika’ya Hazırlık

Work and Travel ile ilgili bir başka makale daha görmek istiyorsanız bkz. Buradaki Work and Travel nedir ile ilgili konu’da ilginizi çekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.