Almanca Türkçe Sözlük Ve Çeviri

25.08.2021
1.870

ALMANCA TÜRKÇE ÇEVİRİ

Almanca Türkçe Çeviri için Kullanılabilecek En Popüler Uygulamalar veya Siteler

İki dil arasındaki çeviriler bazen zorlayıcı olabiliyor. Bunun için kendi çevirilerinizin yanında bir de profesyonel destek almak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Almanca Türkçe çeviri için kullanılabilecek uygulama veya siteler hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede dünyada belirli geçerliliğe sahip olan ve çok kullanılan bir dil olan Amanca ile Türkçe arasında tam çeviri hizmetinden sizler de yararlanabilirsiniz. Bu tür siteler ya da sitelerin içerisine yerleştirilmiş olan programlar oldukça kullanışlı oluyor. Andoid işletim sistemi ya da IOS işletim sistemi aracılığı ile kullanılan uygulamalar ile hayatınızın her alanında kullanım kolaylığı sağlıyor. Çünkü akıllı cep telefonu ya da tabletler ile çeviri uygulamalarınızı da nereye giderseniz götürebiliyorsunuz. Gerek yazı dili olarak gerek okunuş şekilleri itibari ile bu çeviri siteleri ve uygulamalarından yararlanmak mümkün.

  • Google Çeviri
  • Yandex Translate
  • Tureng
  • Bing Çevirmen
  • Reverso Translation
  • Im Translator
  • Deepl Translator

Google Çeviri

Online olarak ücretsiz çeviri hizmeti denildiğinde ilk olarak akıllara Google’ ın çeviri hizmeti gelir. Bu da Google Translate ya da Google çeviri olarak bilinir. Arama motoruna bu şekilde yazdığınızda arşınıza çıkacaktır. Kullanımı oldukça basittir. Karşınıza iki kutu çıkar. Burada dil seçimi yaparsınız. Almanca ve Türkçe olarak ayarlama yaptığınız zaman Almanca Türkçe ya da Türkçe Almanca olarak iki dil arasında kolaylıkla çeviri yapabilirsiniz. İsterseniz AppStore veya Google Play üzerinden Cep telefonlarınıza uygulama olarak indirebilir, Resim veya yazıları kamera aracılığı ile online çeviri yapabilirsiniz.  Bu kadar profesyonel ve milyarlara hitap eden yapısı olmasına karşın Google gene de tam verimli iyileştirmeyi sağlayamaz. Bu nedenle çevirilerinizin üzerinden sizin okumanız ve düzenleme yapmanız mutlaka gerekir.

Yandex Translate

Yandex translate de Google Translate gibi kullanılır. İki kutu arasında bir dilden diğer diğerine aktarım yapılır. Teması ve uygulaması sade olan bir web sitesidir. Bu özelliği dikkate alındığı zaman Yandex translate in profesyonel bir ağırlığı vardır. Daha gelişmiş ve ücretsiz çeviri web sitesi olmasına karşın birebir çeviri yaptığı görülür.

Tureng

Bir dilden başka bir dile çeviri yaparken kullanılan uygulamalar ya da web sitelerde daha çok metin çevirilerine alışkınız. Kısa paragraflar, metinler ya da cümle çevirileri ile birebir çeviri imkanını yakalıyoruz. Ancak bazen deyim ve atasözü çevirileri ya da o dile ait kalıplaşmış cümle çevirileri havada kalabiliyor. Tureng web sitesi buna uygun amacı ile dikkatleri çekiyor. Almanca Türkçe çeviri için incelendiğinde, Almanya’ nın kültürüne ait kalıplaşmış kelimeleri, atasözü ve deyimleri tam manası ile ne anlama geldiğini öğrenmek için tasarlanmıştır. Almanca ve Türkçe başta olmak üzere birçok farklı dilde de çeviriler yapabilirsiniz. Ayrıca hem web sitesi olarak hizmette hem de mobil uygulama olarak Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanıma hazırdır.

Bing Çevirmen

Bing Çevirmen Microsoft firması tarafından oluşturulmuş Almanca Türkçe çeviri sitesidir. 64 farklı dili benimser ve içeriğine almıştır. Almanca Türkçe de bunlardan bir tanesidir. En önemli kolaylığı ise dil seçmenize ya da belirtmenize gerek kalmadan dili algılamasıdır. Web sitesi olarak sade tema ve ara yüzü ile ön plana çıkar. Ücretsiz çeviriler içerisinde başarılı bir web sitesidir.

 

Reverso Translation

Reverso Translation Almanca Türkçe çeviri anlamında bir web sitesidir. Bu site ile sadece çeviri yapmazsınız. Ayrıca çeviri yaptığınız diline ince ayrıntısına kadar öğrenebilme imkanına sahip olursunuz. Çünkü Google Translate ya da Yandex te var olan birebir çeviri burada da vardır. Ek olarak da o dile ait kültürü, atasözü ve deyimi birebir manası ile çeviri hizmeti vardır. Yani kısacası Yandex translate ile Tureng sitesinin birleşmiş halidir diyebiliriz. Bu sayede nitelikli ve tam manasına uygun çeviriler yapılır. Güvenilir çeviri sistemlerinden yararlanma imkanı elde edilir. Absürt cümleler, devrik cümleler gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılmaz.

Im Translator

Bazen Almanca Türkçe çeviri yaparken tek bir bite ya da uygulama yeterli olmaz. Özellikle tam anlamı ile çeviri için, profesyonel çeviri için birkaç siteden yararlanmanız mümkün. Ancak buna gerek yok. Çünkü Im Translator sizlere birkaç sitede çevrilme hizmetini tek noktadan sunuyor. Microsoft uygulaması, Google Translate uygulaması ve Promt uygulaması üzerinden ortak şekilde çeviri sunuyor. İçeriği farklı çeviri uygulamaları kullanarak mükemmel hale getirip. Tam anlamlı ve kaliteli hale getirerek sizlere sunuyor. Özellikle birebir çeviri yapmak isteyen ya da eğitim dili olarak bu çevirileri yapmak durumunda kalanlar için büyük bir kurtarıcı oluyor. İş ve okul hayatınızda profesyonel olarak yapacağınız çevirilerin temelinde yatıyor.

Deepl Translator

Deppl translator ile birebir çeviri hizmeti almak mümkün. Belirli kelime haznesine kadar metin çevirilerini kolaylıkla sağlayabiliyorsunuz. Hem kopyala yapıştır olarak web sitesinin uygulamasını kullanabilirsiniz hem de direkt çıka kutucuğa içerikleri yazabilirsiniz. Bunun yanında birçok çeviri sitesinde bulunmayan temel özellik, belge yükleme de yer alıyor. Belge yükleyerek o belgelerin çevirilerinin yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Bir çeşit uygulama sistemi üzerinden yapılan bu çeviriler Deepl Translator web sitesinde anında çeviri hizmeti ile sağlanıyor. Bekleme yapmanıza hiç gerek kalmadan profesyonel çeviriler için düşünebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ