Almanca Ev Çeşitleri

07.04.2021
20
Almanca Ev Çeşitleri

Almanca Ev Çeşitleri Nelerdir 
Almanca bir internet sitesinde ev bakmak istediğinizde ev isimleri ne anlama geliyor bunu öğrenmek için Almanca Türkçe Ev çeşitlerini sizlere hazırladık.

Bungalow

Bungalow evler genel olarak ahşap türü yapımı kolay ve hızlı ama bir o kadar da geniş yapılabilen evlerdir. Maliyet olarak diğer evlerden ucuz olsada,  kullanılan malzemenin kalitesine göre çok yüksek fiyatlarda bungalow evler de yapılıyor. Bu evler eski yüzyıllarda genelde konaklama için tasarlanmış olsa’da günümüzde tasarım ve dekorasyon olarak büyük bir değişime uğradı..

Fertighaus

 

Bu evler Türkçe karşılık olarak prefabrik evlerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte kurulumu kolaydır ve harika bir konfor sunabilir. Diyeti gayet uygundur. Sipariş edildikten birkaç gün sonra kurulumu yapılır. Elektrik su, ısıtma sistemleri hazırdır. Dışarıdan sadece bir bağlantı isterler. Aynı zamanda ısı yalıtımı yapılmış olarak ve özel malzemeler kullanılmış farklı seçenekte siparişler verilebilir.

Einfamilienhaus


Türkçe’de karşılığı müstakil ev olarak adlandırılır. Tek bir ailenin yaşayabildiği Giriş, katı veya birinci katı’da olabilen evlerdir. İsteğe göre Bodrum kat’da yaptırılabilir. Bodrum kat genelde keller, veya waschraum, (çamaşırhane) yada çok sık olmada’da normal odalardan oluşur. Bu evler kişilerin isteğine göre yapılmış, olup büyüklüğü kişilerin arzusuna göre değişen, klasik bir aile evidir. Oda sayısının belirli bir standardı yoktur. Belirli bir alanın içerisinde kişiye özel yapılabilen, Bahçe, havuz gibi extra özellikleri’de olabilen, Raha, Özgür ve genişlik arayanlar için en ideal ev türüdür. Satın alınmak istenen evler arasında ilk sırada gelir..

Zweifamilienhaus

Bu evler aynı arsa içerisinde aynı çatı altında olan iki evden oluşur. Arsa ortaktır ama evlerin Girişleri ayrıdır. Genelde bir arada yaşamak isteyen, aileler, akrabalar veya arkadaşlar tarafından kullanılır. Tek bir aile sahipse, diğer evi kiraya verebilir

Mehrfamilienhaus

Aynı çatı altında, ortak arsa kullanan birkaç evden oluşan evlerdir. Genel kullanım amacı zweifamilienhaus gibi birbirine yakın aile ve akraba topluluğunun bir arada yaşaması  olsa’da bir nevi apartman dairesinin gece kondu hali diyebiliriz. Günümüzde bu evler müstakil ev benzeri çoklu ev topluluğu halindedir.

Doppelhaus – Rheinhaus

Einfamilien haus ile kıyaslama yaparsak, yarım einfamilien haus diyebiliriz. Yani yarı müstakil.

İkiye bölünmüş bir müstakil ev tipi, Dışarıdan bakınca iki teraslı gibi görünse, de Doppel ismini bir arada birden fazla ev olmasından alır. Bu tür yapının sebebi ise, inşaat için düşünülen küçük parselleri daha verimli kullanmak. Belirlenen araziye daha çok sayıda ev inşa edebilmek destekte’ yarı müstakil olan bu evler fiyat olarak daha avantajlı olabiliyor.

Massivhaus

Bu evler genelde ağır bir yapı tekniği kullanılarak inşa edilir.

Beton, Taş evler, Sert tuğla,Çelik gibi sağlam malzemeler kullanılarak yapılırlar.  Olabildiğince sağlam ve dayanıklı evlerdir. İyi bir ısı yalıtımına sahiptirler. Fiyat olarak yapım aşaması biraz tuzludur. Değerinden birşey kayıp etmezler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.